+38 (044) 590 45 25

З 1 серпня Visa запроваджує в Україні принцип нульової відповідальності клієнта за дії шахраїв

З 1 серпня Visa запроваджує в Україні принцип нульової відповідальності клієнта за дії шахраїв

З 1 серпня 2016 року платіжна система Visa запроваджує в Україні принцип нульової відповідальності клієнта за дії шахраїв, тобто її клієнти не будуть нести відповідальності за вкрадені таким чином гроші.

«Якщо шахраї вкрали гроші з карти людини без її сприяння цьому, то людина не несе відповідальності за це. Після проведення розслідування банк повинен буде повернути їй гроші», – розповіла директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова в коментарі DW.

Раніше Верховний Суд виніс окрему правову позицію, в якій зазначив, що банки зобов’язані власним коштом повертати клієнтам гроші, вкрадені з їхніх карт шахраями, якщо немає доказів, що клієнти самі спровокували крадіжку своїми діями чи бездіяльністю.

Проте банки часто відмовляють у поверненні коштів через те, що клієнт повідомив про їх крадіжку вже після здійснення неправомірної транзакції. До тих банків, які не виконуватимуть цю вимогу, Visa збирається уживати заходів впливу. Але які це будуть санкції, вона не розголошує.

Начальник відділу департаменту платіжних систем Нацбанку України Володимир Харченко зазначив, що щороку зростає кількість випадків шахрайства за допомогою банківських карт. За його словами, схема грабіжників зазвичай така: людині телефонують, представляються співробітником банку і під приводом якихось технічних робіт або повідомлення про підозрілі платежі здійснюється запит на конфіденційні дані: номер карти, термін дії тощо.

Варто зазначити, що принцип нульової відповідальності буде працювати в тестовому режимі й тільки для однієї платіжної системи – Visa.

За матеріалами НВ