+38 (044) 590 45 25

Відсьогодні НБУ інформуватиме вкладників про ризикові операції їхнього банку

Відсьогодні НБУ інформуватиме вкладників про ризикові операції їхнього банку

Джерело:http://zib.com.ua/ua/125377-vidsogodni_nbu_informuvatime_vkladnikiv_pro_rizikovi_operaci.html

Національний банк України з 31 серпня на постійній основі починає інформувати громадськість про застосовані до банків заходи впливу за порушення ними законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також - за порушення, пов’язані зі здійсненням ризикової діяльності, яка загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів банку.

Про це виданню «Закон і Бізнес» повідомили у прес-службі НБУ.
Раніше інформація про застосовані до банків заходи впливу мала статус «інформації з обмеженням доступу». Проте постановою Правління НБУ від 25 серпня 2016 року вказаний гриф було знято щодо загальних відомостей про застосування заходів впливу у вигляді письмового застереження, накладення штрафу на банк та тимчасового відсторонення посадової особи банку від посади за порушення законодавства, яке регулює відносини у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Найчастіше останнім часом у діяльності банків виявляються порушення нових вимог законодавства щодо публічних діячів. Наприклад, працівники банків не виявляють факту належності клієнта до такої категорії осіб чи не з’ясовують джерел походження коштів
таких діячів, або встановлюють відносини з такими клієнтами без дозволу керівника банку.
Деколи має місце проблема з неналежним, а інколи суто формальним підходом банків до виконання вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу в частині забезпечення управління ризиками.
З 31 серпня інформування про застосовані до банків заходи впливу Національний банк буде здійснювати щомісяця. Інформація буде розміщуватися на офіційному сайті НБУ у розділі «Фінансовий моніторинг».