+38 (044) 590 45 25

ТИМЧАСОВА АДМІНІСТРАЦІЯ ВВЕДЕНА В БАНК "МИХАЙЛІВСЬКИЙ" НА 1 МІСЯЦЬ

ТИМЧАСОВА АДМІНІСТРАЦІЯ ВВЕДЕНА В БАНК "МИХАЙЛІВСЬКИЙ" НА 1 МІСЯЦЬ

Тимчасова адміністрація введена в банк «Михайлівський» на 1 місяць – з 23 травня до 22 червня, йдеться в офіційній заяві Фонду гарантування вкладів.
Тимчасовим адміністратором призначено Ірклієнка Юрія Петровича.
Нагадаємо офіційну заяву НБУ щодо віднесення банку "Михайлівський" до категорії неплатоспроможних:
"ПАТ "Банк Михайлівський" був визнаний проблемним 23 грудня 2015 року через ризикову діяльність. З того моменту Національний банк вів роботу з акціонером та менеджментом банку для врегулювання ситуації.
"20 травня 2016 року голова правління ПАТ "Банк Михайлівський" Ігор Дорошенко повідомив, що залишив посаду. Цього ж дня банк заявив, що з технічних причин в ньому не працює система "операційний день банку". Система не працювала увесь день, що унеможливлювало доступ куратора до операційних даних. Система запрацювала лише пізно ввечері 20 травня. Куратор, отримавши доступ, побачив велику кількість операцій з переведення вкладів фізичних осіб з фінансової компанії, пов`язаної з банком, на баланс банку. Це збільшило навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 1,6 млрд. грн. до 2,6 млрд. грн.", - заявила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.
При виявленні таких операцій, що відбуваються у проблемному банку, Національний банк згідно з Законом України "Про банки та банківську діяльність" зобов`язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.
Протягом понеділка, 23 травня 2016 року, ПАТ "Банк Михайлівський" чинив спротив кураторові Національного банку у доступі до інформації, що підтвердила би такі операції. Через необхідність отримати ґрунтовні докази для визнання банку неплатоспроможним, рішення було прийняте лише ввечері. Незважаючи на прийняття відповідного рішення в кінці дня понеділка, Національний банк повідомив Фонд гарантування вкладів про ситуацію, що склалася, ще в п’ятницю, 20 травня. Працівники ФГВФО прибули в банк в понеділок зранку для здійснення додаткового контролю.
Протягом цього часу кореспондентський рахунок банку був заблокований, що унеможливлювало виведення коштів за межі ПАТ "Михайлівський". Водночас куратор отримав інформацію про низку операцій внутрішнього взаємозаліку. На даний момент ця інформація перевіряється. За результатами перевірки Національний банк планує звернутись до правоохоронних органів з приводу доведення банку до банкрутства. Додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів в обсязі 1 млрд. грн., що з’явилось 20 травня 2016 року, буде оскаржуватись.
Станом на 23 травня 2016 року 100% акцій банку належить ТОВ "Екосіпан", 92,5% якого належить Віктору Поліщуку, 3,9% - Ігорю Дорошенку та 3% - Віктору Єрасову. Національний банк не отримував пакет документів для приєднання ПАТ "Банк Михайлівський" до іншої установи".
Водночас як писав Finbalance, учора пізно ввечері на сайті банку «Михайлівський» було опубліковане повідомлення, що «19 травня 2016 року відбулися зміни у структурі власності ТОВ "Екосіпан", якому належить 100% акцій ПАТ «Банк Михайлівський».
«Власник істотної участі Віктор Поліщук продав належну йому частку в статутному капіталі ТОВ "Екосіпан" у розмірі 92,501% на користь групи інвесторів – фізичних осіб. Внаслідок такого придбання жодний з інвесторів не отримав істотної участі в ПАТ "Банк Михайлівський ". Відповідно до норм чинного законодавства був проінформований НБУ.
Також повідомляємо, що інвестори ведуть переговори щодо залучення європейського капіталу до Банку. Так, ТОВ «Екосіпан» уклав з Європейським інвестиційним фондом договір про конфіденційність. Фонд отримає вичерпну фінансову та іншу інформацію про Банк, на підставі якої буде проведено повноцінний Due Diligence Банку. За результатами цієї процедури Фонд визначиться з умовами фінансової пропозиції щодо придбання участі у банку через набуття частки в статутному капіталі ТОВ «Екосіпан».
Додамо, що в держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців серед засновників ТОВ «Екосіпан» значаться 11 осіб:
-  ДОРОШЕНКО ІГОР ВІКТОРОВИЧ (внесок до статутного фонду - 45,27 млн грн);
-  ЄРАСОВ ВІКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ (40,09 млн грн);
-  ШАСТУН ВАСИЛЬ ФЕДОРОВИЧ (26,63 млн грн);
-  БАКУМЕНКО ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ (49,19 млн грн);
-  БОГУЦЬКИЙ СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (49,19 млн грн);
-  ДЕНИСОВ ОЛЕКСАНДР КИРИЛОВИЧ (49,19 млн грн);
-  ЗАКАЛЮЖНИЙ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ (49,19 млн грн);
-  КОВІНСЬКА ВІТАЛІНА АНАТОЛІЇВНА (45,67 млн грн);
-  РЕДЬКО ВІТАЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ (49,64 млн грн);
-  ТИМЧЕНКО ТЕТЯНА ІВАНІВНА (49,187 млн грн);
-  ЧАБАН ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ (49,19 млн грн).
Тобто частка жодної з наведених осіб не перевищує 10% (максимум - 9,88%).
Водночас за даними держреєстру станом на 18.05.2016 перелік засновників ТОВ «Екосіпан» був таким:
-  ПОЛІЩУК ВІКТОР СТЕПАНОВИЧ (внесок до статутного фонду - 464,75 млн грн);
-  ДОРОШЕНКО ІГОР ВІКТОРОВИЧ (19,59 млн грн);
-  ЄРАСОВ ВІКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ (15,07 млн грн);
-  ШАСТУН ВАСИЛЬ ФЕДОРОВИЧ (3,01 млн грн).