+38 (044) 590 45 25

ПРОМІНВЕСТБАНК ХОЧЕ ВІДСУДИТИ МАЙЖЕ 35 МЛН ДОЛ. У КАУФМАНА-ГРАНОВСЬКОГО

ПРОМІНВЕСТБАНК ХОЧЕ ВІДСУДИТИ МАЙЖЕ 35 МЛН ДОЛ. У КАУФМАНА-ГРАНОВСЬКОГО

10 березня Господарський суд Одеської області порушив провадження у справі за позовом Промінвестбанку до ТОВ "Л.А.Р.К." (м. Одеса) про стягнення 29,15 млн дол. і 122,1 млн грн. на підставі кредитного договору №04-02-08/168 від 22.09.2010.
21 березня суд за власною ініціативою залучив до участі у справі на стороні відповідача як третю особу без самостійних вимог на предмет спору ТОВ "Брістоль-Красная", яке, як констатується в матеріалах справи, забезпечило виконання відповідачем зобов`язань перед позивачем за кредитним договором.
Крім того, суд відмовив відповідачу в задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення пов’язаного спору за позовом ТОВ "Брістоль - Красная" до ТОВ "Л.А.Р.К." та Промінвестбанку про визнання недійсним кредитного договору №04-02-08/168 від 22.09.2010 (відповідне провадження було порушене 09 березня).
За даними держреєстру, засновником ТОВ "Л.А.Р.К." є ТОВ "Вертекс Юнайтед", серед засновників якого в свою чергу фігурує Борис Кауфман. При цьому ТОВ "Л.А.Р.К." через ТОВ "Фіорандо-Інвест" є одним із засновників ТОВ "Брістоль - Красная".
У Vertex Hotel Group Кауфмана-Грановського входять одеські готелі «Бристоль» і «Лондонська», а також київський «Президент Отель».
Довідково:
Із вказаними одеськими бізнесменами неофіційно пов’язують в т.ч. британську компанію «Одеса Аеропорт Девелопмент лімітед», яка через ТОВ «Одеса Аеропорт Девелопмент» є співзасновником (разом з Одеською міськрадою) ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса». У жовтні 2013 року повідомлялося, що «Міжнародний аеропорт «Одеса» уклав договір з Укрексімбанком на отримання кредиту на $ 30 млн. для будівництва нового терміналу.
Також нагадаємо, що згаданий вище О. Грановський контролює 79,7% акцій «Фінбанку», який, як писав Finbalance, в 2014-2015 рр. скоротив активи майже в 4 рази.
Знову ж таки неформально з Грановським та Кауфманом пов’язують і «Платинум Банк» (Platinum Bank). Торік у коментарі для Finbalance тодішній в.о. глави правління фінустанови Катерина Рожкова (сьогодні – в.о. заступника глави НБУ) цю інформацію спростовувала.
У компанії "Мегаполіс-Україна" (найбільший диcтриб`ютор тютюнових виробів в Україні) зазначали, що Б. Кауфман є одним з її співвласників.
Як писав Finbalance, відповідно до матеріалів Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Фінбанк фігурує в переліку банків (разом, зокрема, з «Платинум Банком»), у яких були відкриті рахунки компаній, щодо яких ДФС здійснює слідство в контексті можливого сприяння мінімізації оподаткування суб`єктами господарювання реального сектору економіки, зокрема ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна». Йшлося про 254 млн грн.
Додамо, що збиток Промінвестбанку в 2015 році склав 18 млрд грн (у 2014 році - 5,95 млрд грн).
Співвідношення резервів Промінвестбанку до кредитного портфелю юросіб на 01.10.15 становило 29,6%, по фізособам - 102,9%. Разом з тим, за даними Fitch, на кінець І кварталу 2015 року в ПІБа частка NPLs (кредити з прострочкою більш ніж 90 днів) і реструктуризованих позик складала близько 92% кредитного портфелю. На кінець вересня значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу було на рівні 7,05% (за вимогами НБУ має бути не менше 10%).
У ІІ-ІІІ кварталі 2015 року Промінвестбанку довелося збільшити статутний капітал на 10,8 млрд грн – до 19 млрд грн. Судячи з усього, докапіталізація відбулася переважно за рахунок конвертації кредитів, раніше отриманих від материнської структури (тобто без фактично нових грошових вливань).
Нещодавно повідомлялося, що мажоритарний акціонер Промінвестбанку - російська держкорпорація "Внєшекономбанк" - ухвалив рішення про його докапіталізацію на 800 млн дол. - до 39 млрд грн - шляхом конвертації в капітал раніше виданих кредитів (тобто без нових грошових вливань).
"Ситуація з ліквідністю нормалізується. Вироблено план, в рамках якого буде проводитись робота з клієнтами", - йшлося в повідомленні банку.
Як відомо, «Внєшекономбанк» перебуває в скрутному фінансовому становищі. Потреба в його докапіталізації може сягати 1,5 трлн рублів. Наймовірніший варіант її проведення – випуск урядом Росії держоблігацій (ОФЗ). Після нещодавньої відставки глави ВЕБ фінустанова перейшла під "опіку" Сбербанку.
09 березня правління НБУ ухвалило рішення про надання Промінвестбанку кредиту на 200 млн грн. під заставу держоблігацій за результатами тендеру.
Про судові претензії Промінвестбанку на суму близько 10 млрд грн до підприємств, прямо та опосередковано пов`язаних з групою "Альтком", читайте тут.
Про спроби "Промінвестбанку" стягнути 1,3 млрд грн з групи "АВК" - див. тут; мільярдні борги з азотних підприємств Д. Фірташа - тут; 1,1 млрд грн з агрохолдинга "Мрія" - тут; майже 900 млн грн з "Консоля" "спікера" "держради" окупованого Криму Константинова - тут; 55 млн грн з машинобудівного холдингу Ахметова - тут; 160 млн з компанії Клюєвих - тут.
Finbalance