+38 (044) 590 45 25

НБУ підштовхує банки до самоліквідації - експерт

НБУ підштовхує банки до самоліквідації - експерт

Набціональний банк опосередковано тисне на акціонерів фінансових установ, і ті змушені йти на самоліквідацію банку. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

"Нацбанк провадить красиву риторику. Мовляв, акціонери, які не можуть розвивати свої банки, мають закривати їх за спрощеною процедурою. У цьому регулятор буде їм допомагати. За нинішніх умов, коли більше половини економіки перебуває у тіньовому секторі, наївно говорити про прибуткові бізнес-моделі в фінансовій галузі. НБУ має створити максимально сприятливі умови для прозорого і конкурентного банківського середовища. Натомість він створює умови, за яких багато акціонерів не бачать причин залишатися на фінансовому ринку. Великі банки продають, а малі ліквідують", – говорить Олексій Кущ.

Найбільша проблема в тому, що навіть "здорові" банки не бачать фінансового зиску в нарощуванні капіталу за графіком, запровадженим НБУ.

"Акціонери не хочуть вкладати десятки мільйонів гривень, коли кредитування немає, коли велика девальвація та інфляція, а ринок стагнує. Тоді перед ними виникає вибір - або кидати гроші в прірву , або ліквідувати банк", – коментує банкір.

За його словами, у подальшому слід очікувати нових випадків самоліквідації банків.

"Будуть і самолівквідації, і ліквідації, і банкрутства банків. Цей процес ще не дійшов до фінанльної стадії", – говорить експерт.

Нагадаємо, НБУ відкликав ліцензії Фінанс Банку та Інвестиційно-трастового банку. Раніше акціонери цих фінустанов прийняли рішення про самоліквідацію своїх банків.

Автор: Анна Родічкіна