+38 (044) 590 45 25

Нацбанк пропонує втричі посилити обмеження на готівкові розрахунки

Нацбанк пропонує втричі посилити обмеження на готівкові розрахунки

Національний банк України пропонує втричі посилити обмеження на готівкові розрахунки фізичних осіб з підприємствами – до 50 тис. гривень протягом одного дня.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

“Національний банк України пропонує встановити граничну суму готівкових розрахунків фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги), а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. гривень”, – йдеться в повідомленні.

Також Нацбанк виносить на громадське обговорення проект постанови про відповідні зміни.

Зазначимо, на сьогодні гранична сума готівкових розрахунків між підприємствами становить 10 тис. гривень на день, між фізособами і підприємствами – 150 тис. гривень, між фізособами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, – 150 тис. гривень.

Нова ініціатива спрямована на зростання безготівкових розрахунків.

“Зростання безготівкових розрахунків збільшить надходження фінансових ресурсів суб’єктів національної економіки в банківську систему і підвищить ліквідність банків. Зменшення готівкових розрахунків буде сприяти детінізації економіки країни, зростанню надходжень до Державного бюджету України”, – йдеться в повідомленні.