+38 (044) 590 45 25

Місія МВФ може приїхати до Києва найближчими тижнями - Чалий

Місія МВФ може приїхати до Києва найближчими тижнями - Чалий

Українська сторона очікує, що вже найближчими тижнями місія МВФ працюватиме у Києві з метою вивчення ситуації на місці для завершення другого перегляду програми EFF.

Це зазначив у неділю за попередніми результатами участі української делегації у щорічних зборах МВФ та Світового Банку посол України у США Валерій Чалий, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Буквально найближчими тижнями Місія МВФ відвідає Україну. І я думаю, що для нового міністра фінансів Олександра Данилюка, який в курсі того, що відбувається, це є своєрідним додатковим викликом, але він – людина не нова в цьому секторі. Думаю, що є розуміння, і буде продовжена та лінія, яка проводилася раніше", - зауважив посол.

Коментуючи попередні результати роботи української делегації у МВФ і Світовому Банку, дипломат підкреслив, що Наталія Яресько і Валерія Гонтарева "провели дуже ефективні зустрічі". Результатом цього стало "досягнення розуміння в трьох моментах".

По-перше, наголосив Чалий, Україна матиме подальшу підтримку для макрофінансової стабільності – як у двосторонньому форматі зі США, так і на міжнародному рівні. "Але при цьому, звичайно, програма з МВФ новим урядом має продовжуватись", - уточнив він.

По-друге, за його словами, всі сторони усвідомлюють, що далі вже не можна затягувати: "Мають бути швидкі кроки уряду для реформування, тому що часу на очікування вже немає".

По-третє, була досягнута домовленість інтенсифікувати зустрічі на вищому рівні. "Я маю на увазі прем’єр-міністра і всю урядову команду – впродовж найближчих місяців", - зауважив посол. Тим не менше, уточнив він, "всі основні відповіді будуть знаходитися в Україні, і подальша взаємодія залежатиме від успіху проведення реформ".

Серед інших питань під час зустрічей порушувалася тема реформи судової системи України, а також Генеральної прокуратури. Крім того, за словами посла, відбувся обмін думками з главами нацбанків багатьох країн світу.

У цьому зв’язку Чалий підкреслив, що попри непопулярність дій Нацбанку в Україні, у Вашингтоні "багато колег з банків світу говорили про унікальний досвід НБУ, успіх Валерії Гонтаревої й дуже позитивно оцінювали роботу Наталії Яресько". Тому, зауважив дипломат, імідж фінансової системи України на Заході непоганий, "і це треба використовувати максимально".