+38 (044) 590 45 25

Курс гривні до кінця року не перевищить 27 грн за дол., якщо НБУ не робитиме помилок - О.Охріменко

Курс гривні до кінця року не перевищить 27 грн за дол., якщо НБУ не робитиме помилок - О.Охріменко

На думку експерта, можливий і песимістичний сценарій, при якому гривня може девальвувати до понад 30 гривень за долар.

http://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1591311-kurs-grivni-do-kintsya-roku-ne-perevischit-27-grn-za-dol-yakscho-nbu-ne-robitime-pomilok-o-okhrimenko

КИЇВ. 2 серпня. УНН. Курс гривні до долара до кінця 2016 року не перевищить 27 грн, якщо Національний банк України не вводитиме різні обмеження і заборони на валютному ринку, не закриватиме банки тощо. Таку думку висловив у коментарі УНН економічний експерт Олександр Охріменко.
"Улітку була ревальвація. Перший фактор, який вплинув, - було літо. Добре, що українці почали нести в банк валюту. Я вважаю це корисним. Тому була незначна ревальвація, перш за все, за рахунок грошей українців. Тому що експорт у нас, на жаль, упав за півроку. Восени, звичайно, буде девальвація. Це характерно. Якщо ми подивимося кожен рік, за винятком кризових, таких як 2013-2014 роки, а якщо беремо 2015 рік, то бачимо, що в кінці року була девальвація. І в цьому році теж буде", - зазначив він.
На думку О.Охріменка, якщо Національний банк не робитиме помилок, а саме - не закриватиме банки, не вводитиме обмеження на готівковому і валютному ринках, не боротиметься з позичальниками тощо, то курс гривні до долара до кінця 2016 року не перевищить 27 грн.
"Це не критично. В Україні вже після того, як "рванули" з 8 грн до 20 грн (до долара – ред.), то 2-3 грн (зростання курсу гривні до долара – ред.) навіть у відсотках - не багато", - сказав експерт.

"Якщо вона (голова НБУ В.Гонтарева – ред.) буде закривати банки, створювати терор для банківської системи, вводити обмеження, різні заборони, створювати обмеження на готівковому ринку, на валютному, потім - боротися з позичальниками, тоді курс буде вище 30 (грн до долара – ред.). ", - переконаний О.Охріменко.
Джерело: УНН