+38 (044) 590 45 25

Чому Нацбанк почав скуповувати валюту

Чому Нацбанк почав скуповувати валюту

Національний банк України повернувся до скуповування валюти. Регулятор придбав на валютному аукціоні $17,4 млн. Про це йдеться на сайті НБУ. Ці гроші потрібні регуляторові для поповнення золотовалютних резервів. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економічний експерт, директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

"Те, що регулятор перейшов до купівлі доларів, - це добре. Таким чином поповнить золотовалютні резерви. Той курс, який зараз зафіксували, буде триматися й надалі", - зазначив експерт.

Суттєвих надходжень валюти не передбачається, наголошує Охріменко. Якщо регулятор буде вчасно скуповувати та продавати валюту, курс буде стабільним, говорить він.

"Золотовалютний резерв - це наші внутрішні гроші. Найближчим часом ці резерви не поповняться ззовні. Робота Нацбанку - вчасно виходити на міжбанк, скупати та продавати долари. Якщо буде виконувати її справно, економіка піде вгору", - коментує Охріменко.

Середньозважений курс аукціону становив 25,88 грн за дол. Банки подали заявки на $25,3 млн. Учасники ринку уклали 255 угод на $130,5 млн.

Нагадаємо, раніше НБУ продавав банкам валюту. Зокрема, 6 вересня продав $40 млн.